GTM-PH6FGB9Z
Exclusiv 100% bisglicinat de zinc, formă de chelat de aminoacid cu cantitate maximă și biodisponibilitate ridicată, zinc organic bine absorbit. Bisglicinatul de zinc are o biodisponibilitate cu 143,4% mai mare comparativ cu sarea organică de zinc (gluconat de zinc).
MINERAL ESENȚIAL, ANTIOXIDANT
SUSȚINE SĂNĂTATEA SISTEMULUI IMUNITAR
CONTRIBUIE LA PROTECȚIA CELULARĂ
SUSȚINE FERTILITATEA
ZINCU ESTE O COMPONENTĂ A HORMONULUI INSULINĂ
BIOABSORBȚIE CU 143,4% MAI MARE COMPARATIV CU GLUCONATUL DE ZINC
ORGANIC, FOLOSIT FRECVENT
BINE TOLERAT, NU CAUZEAZĂ PROBLEME GASTROINTESTINALE
PRODUS VEGAN, FORMULĂ FĂRĂ DIOXID DE TITAN
FĂRĂ LACTOZĂ ȘI GLUTEN
NU CONȚINE CONSERVANȚI, COLORANȚI SAU AROME ARTIFICIALE
SUPLIMENT ALIMENTAR TESTAT ÎN LABORATOR INDEPENDENT!
1 TABLETĂ PE ZI ESTE SUFICIENTĂ
UȘOR DE ÎNGHIȚIT, CANTITATE SUFICIENTĂ PENTRU 2 LUNI
Durata de livrare: 1-3
ABSORBȚIA/BIODISPONIBILITATEA BISGLICINATULUI DE ZINC ȘI A ALTOR FORME DE ZINC
Zincul se absoarbe prin transport activ, legat de aminoacizi și proteine cu molecule mici, în partea inițială și parțial în partea mijlocie a intestinului subțire. Bisglicinatul de zinc are o biodisponibilitate cu 143,4% mai mare decât gluconatul de zinc. (sursă: Gandia, P., Bour, D., Maurette, J. M., Donazzolo, Y., Duchène, P., Béjot, M., & Houin, G. (2007). A bioavailability study comparing two oral formulations containing zinc (Zn bis-glycinate vs. Zn gluconate)
BISGLICINAT DE ZINC > GLUCONAT DE ZINC = CITRAT DE ZINC > OXID DE ZINC
ESTE IMPORTANT DE REȚINUT CĂ ABSORBȚIA CELOR MAI FRECVENTE FORME DE ZINC ORGANIC - GLUCONATUL DE ZINC ȘI CITRATUL DE ZINC - ESTE IDENTICĂ, NU EXISTĂ O DIFERENȚĂ SEMNIFICATIVĂ ÎNTRE ELE. ABSORBȚIA OXIDULUI DE ZINC ANORGANIC ESTE SEMNIFICATIV MAI SCĂZUTĂ ÎN COMPARAȚIE CU GLUCONATUL ȘI CITRATUL DE ZINC ORGANIC.
(sursă: Wegmüller, R., Tay, F., Zeder, C., Brnic, M., & Hurrell, R. F. (2014). Zinc absorption by young adults from supplemental zinc citrate is comparable with that from zinc gluconate and higher than from zinc oxide. The Journal of nutrition, 144(2), 132–136.)
BISGLICINATUL DE ZINC DIN PRODUSUL NOSTRU ARE O BIODISPONIBILITATE MAI BUNĂ ÎN COMPARAȚIE CU SAREA ORGANICĂ DE ZINC (GLUCONAT DE ZINC), TESTAT PE PERSOANE SĂNĂTOASE.
(sursă: Gandia, P., Bour, D., Maurette, J. M., Donazzolo, Y., Duchène, P., Béjot, M., & Houin, G. (2007). A bioavailability study comparing two oral formulations containing zinc (Zn bis-glycinate vs. Zn gluconate) after a single administration to twelve healthy female volunteers. International journal for vitamin and nutrition research. Internationale Zeitschrift fur Vitamin- und Ernahrungsforschung. Journal international de vitaminologie et de nutrition, 77(4), 243–248.)
PATRU LUCRURI POT EXPLICA ABSORBȚIA BISGLICINATULUI DE ZINC
(sursă: Gandia, P., Bour, D., Maurette, J. M., Donazzolo, Y., Duchène, P., Béjot, M., & Houin, G. (2007). A bioavailability study comparing two oral formulations containing zinc (Zn bis-glycinate vs. Zn gluconate) after a single administration to twelve healthy female volunteers. International journal for vitamin and nutrition research. Internationale Zeitschrift fur Vitamin- und Ernahrungsforschung. Journal international de vitaminologie et de nutrition, 77(4), 243–248.)
CARACTERISTICI ALE BISGLICINATULUI DE ZINC
formă stabilă de zinc
biodisponibilitate excelentă
bine tolerat
nu provoacă probleme gastrointestinale
solubil în apă
stabil în mediul acid al stomacului
sigur, poate fi utilizat pe termen lung
ABSORBȚIA ZINCULUI DEPINDE DE CANTITATEA INGERATĂ, DE FORMA INGREDIENTULUI ACTIV ȘI DE PREZENȚA ALTOR SUBSTANȚE; CALCIUL, FIBRELE DIETETICE ȘI FITAȚII POT INFLUENȚA ABSORBȚIA ȘI BIODISPONIBILITATEA.
Acesta este motivul pentru care veganii se confruntă adesea cu deficit de zinc, deoarece dieta lor este bogată în fibre, dar nu conține surse de zinc de origine animală (care se absorb mai bine). De asemenea, s-a observat că dietele macrobiotice bazate pe cereale pot duce la un aport insuficient de zinc. Febra, infecțiile și sarcina pot reduce concentrația de zinc din plasma sanguină.
PRODUSUL NOSTRU CONȚINE 25 MG DE ZINC ORGANIC LEGAT SUB FORMĂ DE BISGLICINAT DE ZINC ÎN FIECARE TABLETĂ FILM, CARE SUNT UȘOR DE ÎNGHIȚIT DATORITĂ DIMENSIUNII LOR REDUSE. 25 MG DE ZINC ORGANIC REPREZINTĂ 250% DIN APORTUL ZILNIC RECOMANDAT.
ZINCU ORGANIC CONTRIBUIE LA:
menținerea fertilității și a reproducerii normale
protejarea celulelor împotriva stresului oxidativ (prin acțiunea sa antioxidantă)
funcționarea normală a sistemului imunitar
menținerea funcției cognitive normale și a funcțiilor cognitive
menținerea vederii normale menținerea nivelului normal de testosteron în sânge
menținerea sănătății osoase
menținerea sănătății părului, pielii și unghiilor
sinteza normală a ADN-ului și joacă un rol în sinteza normală a proteinelor
Zincul este implicat în menținerea echilibrului acido-bazic normal, în metabolismul normal al macronutrienților, carbohidraților și acizilor grași.
HU:
Cink-biszglicinát - Kizárólag 100%-ban cink-biszglicinátból származó, maximális mennyiségű aminosav kelát formájú, magas biohasznosulású szerves cink
A cink aktív transzport útján, aminosavakhoz, kismolekulájú fehérjékhez kötődve, szívódik fel a vékonybél kezdeti és részben a középső szakaszán. A cink-biszglicinát 143,4%-kal nagyobb biohasznosulásra képes a cink-glükonáthoz képest. (forrás: Gandia, P., Bour, D., Maurette, J. M., Donazzolo, Y., Duchène, P., Béjot, M., & Houin, G. (2007). A bioavailability study comparing two oral formulations containing zinc (Zn bis-glycinate vs. Zn gluconate )
TERMÉKÜNKBEN MEGTALÁLHATÓ CINK-BISZGLICINÁT VISZONT JOBB BIOHASZNOSULÁSSAL RENDELKEZIK A SZERVES CINK SÓVAL (CINK-GLÜKONÁTTAL) ÖSSZEHASONLÍTVA, EGÉSZSÉGES EMBEREKEN VIZSGÁLVA.
(forrás: Gandia, P., Bour, D., Maurette, J. M., Donazzolo, Y., Duchène, P., Béjot, M., & Houin, G. (2007). A bioavailability study comparing two oral formulations containing zinc (Zn bis-glycinate vs. Zn gluconate) after a single administration to twelve healthy female volunteers. International journal for vitamin and nutrition research. Internationale Zeitschrift fur Vitamin- und Ernahrungsforschung. Journal international de vitaminologie et de nutrition, 77(4), 243–248.)
1. Először is, minden glicin molekula két funkciós csoportot tartalmaz (karboxil csoport, amino csoport), amelyek képesek kovalens és koordinált kovalens kötésekkel kötődni a cink ionhoz.
2. Másodszor a glicin a cinkionnal gyűrűszerkezetet tud létrehozni ezáltal energetikailag stabil szerkezetet jön létre
3. Alacsony molekulatömeg
4. Az 1:2 fém (cink)-ligand (glicin) arány korlátozza a fém felszívódását gátló étrendi inhibitorokkal való reakciót, és megakadályozza, hogy a fém részt vegyen az oxidációs reakciókban/folyamatokban.
(forrás: Gandia, P., Bour, D., Maurette, J. M., Donazzolo, Y., Duchène, P., Béjot, M., & Houin, G. (2007). A bioavailability study comparing two oral formulations containing zinc (Zn bis-glycinate vs. Zn gluconate) after a single administration to twelve healthy female volunteers. International journal for vitamin and nutrition research. Internationale Zeitschrift fur Vitamin- und Ernahrungsforschung. Journal international de vitaminologie et de nutrition, 77(4), 243–248.)
Nagy mennyiségben megtalálható a szem szivárványhártyájában, ideghártyájában, a sejtek magjában, a csontokban, a prosztatában (dülmirigy), a hasnyálmirigy inzulintermelő sejtjeiben (az inzulin cinkionokkal alkotott komplexként tárolódik), a májban, a hajban, a vörösvérsejtekben (egy enzim részeként).
A cink részt vesz az antioxidáns védelemben is. Kapcsolódni tud a thiol csoportokhoz a fehérjékben, így azok kevésbé érzékenyek lesznek ezáltal az oxidációra. A redox-reaktív fémek eltávolításával, amilyen a vas és a réz a fehérjékben és a lipidekben, a cink csökkenti a hidroxil szabadgyökök fémek által indukált termelődését, így védi a makromolekulákat. A cink serkenti a metallothionein expresszióját és növeli a kataláz aktivitását: mindkettő semlegesíti a KÁROS reaktív oxigén szabadgyököket (ROS). A megnövekedett oxidatív stressz hatására a cink távozik a metallothioneinből, így az feltehetőleg felszabadul más fehérje számára. A cink antioxidáns enzimek kofaktora, mint amilyen a réz/cink-szuperoxid diszmutáz.
A cink fontos kofaktor a csontmátrix különböző összetevőinek szintézisével foglalkozó enzimekben és rendkívül fontos szerepet játszik a csontlerakódás és -reszorpció szabályozásában. A cink továbbá strukturális szerepet játszik a csontmátrixban. A csont hidroxiapatit kristályokból áll, mely cink-fluorid komplexet tartalmaz. A cink elősegíti a csontok mineralizációját is, mivel az alkalikus foszfatáz enzim kofaktora; egyes tanulmányok kimutatták, hogy a szérum cinkkoncentráció csökkenhet, vagy a cink kiürülése nagyobb lehet pl. csökkent csontsűrűség esetén. A cink továbbá serkenti a sejtszintű fehérjeszintézist.
A cink kognitív funkciókra kifejtett hatása azzal bizonyítható, hogy a központi idegrendszerben a cink neuroszekréciós elem vagy kofaktor és nagy mennyiségben megtalálható bizonyos neuronok, az úgynevezett cinktartalmú neuronok (idegsejt) szinaptikus hólyagjaiban.
A cink szerepet játszik a nők és a férfiak szaporodásában is. A spermaképződés egy cinkfüggő folyamat és az ondó igen gazdag cinkben. A cinktartalmú transzkripciós faktorok egyik fontos fajtája a szteroid/pajzsmirigy receptorok családja, melyek a számos hormonális és metabolikus jelzésre történő biológiai válasz közvetítéséért felelősek. Az alacsony cinkbevitel együtt jár számos hormon (többek között a tesztoszteron) alacsony keringő koncentrációjával.
A belső környezet állandóságának egyik fontos tényezője a vegyhatás (pH). A vegyhatás a hidrogén-ion koncentrációt jelenti. Savas vegyhatás esetén a hidrogén ion koncentráció magasabb. Valamely oldat vegyhatásának a stabilitását az ún. pufferendszerek tartják fennt.
A legfőbb pufferrendszer bikarbonát alapú (HCO3-). A vérben az oxidatív metabolizmus legfontosabb mellékterméke a CO2, mely szén-anhidráz jelenlétében reagál a vízzel és szénsav képződik (H2CO3), mely viszonylag instabil és hajlamos szétválni H+-ra és HCO3-ra.
A vörösvérsejtek pufferkapcaitása abban rejlik, hogy a hemoglobin is képes a H+-t megkötni, ezáltal csökkentve a savasodást. Nem megfelelő cinkbevitel esetében kimutatták, hogy csökken a vörösvértestek karboanhidráz aktivitása.
Nettó tömeg: 30 g (60 db)
Összetevők: tömegnövelő szer (mikrokristályos cellulóz), csomósodást gátló anyagok (kalcium-foszfátok, szilícium-dioxid, zsírsavak magnéziumsói), szerves cink (cink-biszglicinát), fényezőanyag (zsírsavak), színtelen bevonat [tömegnövelő szerek (hidroxipropil-metil-cellulóz, hidroxipropil-cellulóz), nedvesítőszer (glicerin)].
Adagolási javaslat: Napi 1 filmtabletta, lehetőleg étkezés közben, bő folyadékkal lenyelve.
Adagolási időtartam: Minimum 60 nap, maximum 120 nap.
Hatóanyag a napi adagban |
1 filmtablettában |
Szerves cink (cink-biszglicinátból) |
25 mg (250%*) |
*NRV: Felnőttek számára javasolt napi beviteli referenciaérték.
Laktóztartalom: < 0,1 g/100 g
92,693 mg cink-biszglicinát, amely 25 mg aktív cinknek felel meg.
Figyelmeztetés: Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl! Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot!
Tárolás: Száraz, hűvös helyen, gyermekek elől elzárva tartandó! A termék kupakját mindig gondosan zárja vissza!